Controlling Specialist

Magdalena Szubzda
STY 04
Opolskie na stałe Magister
03.02.2019 Job-Nr: 9174896

Dla naszego Klienta, firmy z branży automotive, poszukujemy Kandydata na stanowisko Controlling Specialist.

Oferujemy:

  • przyjazne środowisko pracy, w którym szanujemy się wzajemnie, dzielimy się wiedzą oraz doświadczeniem
  • atrakcyjne wynagrodzenie adekwatne do posiadanej wiedzy i doświadczenia
  • rozwój kompetencji poprzez udział w ciekawych projektach oraz w szkoleniach
  • atrakcyjny pakiet socjalny obejmujący: dofinansowanie do dojazdów, prywatną opiekę medyczną, ubezpieczenie grupowe, dofinansowanie do posiłków oraz napojów w stołówce pracowniczej

Zakres obowiązków

  • przygotowania comiesięcznych raportów finansowych (analiz i zestawień finansowych)
  • przygotowywania danych do budżetu, prognoz budżetowych, monitorowania ich wykonania
  • oraz analiz odchyleń
  • kontroli kosztów poszczególnych działów
  • udziału w sporządzeniu zamknięcia miesiąca i roku
  • gromadzenia, selekcji, oceny i prezentacji danych wewnętrznych i zewnętrznych niezbędnych do podjęcia decyzji biznesowych
  • udziału w projektach controllingowych, mających na celu optymalizację procesów controllingowych i raportowania (rozwój narzędzi w zakresie raportowania i tworzenia analiz)

Wymagania

  • wykształcenia wyższego, kierunkowego (finanse, ekonomia, zarządzanie)
  • min. 2 lat doświadczenia na podobnym stanowisku w dziale controllingu, preferowane w firmie produkcyjnej
  • praktycznej znajomości wskaźników finansowych (m.in CF, ROI, ROE)
  • znajomości języka angielskiego i/lub niemieckiego w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację
  • znajomości systemu SAP (mile widziane)
  • bardzo dobrej znajomości MS Excel, w tym programowanie VBA
  • umiejętności pracy z dużą liczbą danych
  • dynamizmu w działaniu, operatywności i zaangażowania