Dyrektor Zakładu

Monika Wesolowska
STY 25
Niemcy na stałe Magister
24.02.2019 Job-Nr: 9186417

Nasz klient to europejski lider w zakresie produkcji wyrobów gumowych dla przemysłu motoryzacyjnego, AGD, farmacji i budownictwa. Firma posiada zakłady produkcyjne zlokalizowane w Polsce jak również za granicą. Dla jednego z zakładów w Niemczech, w okolicach Dusseldorfu szukamy kandydata na stanowisko Dyrektora Zakładu. Firma oferuje unikalną możliwość wykorzystania już zdobytego doświadczenia zawodowego w kontekście zarządzania strukturą firmy produkcyjnej w Niemczech.

Zakres obowiązków

Osoba zatrudniona na tym stanowisku, będzie odpowiedzialna za zarządzanie zakładem produkcyjnym w celu zmaksymalizowania produktywności oraz optymalizacji kosztów. Do zadań przyszłego Dyrektora Zakładu będzie należało realizowanie celów wyznaczonych przez zarząd spółki, dotyczy to w szczególności przestrzegania wszystkich procedur oraz budżetu kosztów. Dyrektor zakładu będzie odpowiadał w pełni za P&L oraz będą do niego raportowały wszystkie działy. Dodatkowo Dyrektor Zakładu będzie odpowiedzialny za osiągnięcie optymalnej produktywności zakładu, przy zachowaniu odpowiednich standardów jakości wymaganych przez klientów, a także za to, aby wskazane przez klienta harmonogramy dostaw były przestrzegane pod względem ilości i terminu dostawy. Poza tym Dyrektor Zakładu będzie odpowiedzialny za przestrzeganie wszystkich obowiązujących wymogów prawnych i wszelkich przepisów, dotyczących ochrony środowiska i BHP.

Wymagania

Idealny kandydat na to stanowisko pracy powinien posiadać kilkuletnie doświadczenie zawodowe na stanowisku Dyrektora Zakładu, idealnie w branży motoryzacyjnej. Bardzo dobra znajomość języka niemieckiego jest konieczna i wymagana. Język angielski będzie dodatkowym atutem. Kandydat powinien posiadać wykształcenie wyższe o kierunku technicznym lub ekonomicznym. Bardzo ważne będzie posiadanie umiejętności racjonalnego i analitycznego myślenia, dbałości o szczegóły, jak również umiejętności zarządzania ludźmi. Idealny kandydat to także osoba komunikatywna oraz dyspozycyjna.