Księgowa/Księgowy

MAJ 15
Dolnośląskie na stałe Inżynier/Licencjat
14.06.2019 100221775

Dla naszego międzynarodowego Klienta poszukujemy Kandydata na stanowisko Księgowa/Księgowy.

lokalizacja: Wrocław, Bielany Wrocławskie

Klient Oferuje:

  • Pracę w innowacyjnej, międzynarodowej organizacji o ugruntowanej pozycji na rynku
  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Nowoczesne, komfortowe biuro
  • Prywatną opiekę medyczną
  • Ubezpieczenie grupowe
  • Transport firmowy
  • Lekcje angielskiego

Zakres obowiązków

  • Wprowadzanie dokumentów do systemu księgowego
  • Weryfikacja dokumentów pod względem formalno-rachunkowym
  • Dekretacja i księgowanie faktur sprzedażowych w obrocie krajowym i zagranicznym
  • Bieżąca kontrola transakcji pod względem podatkowym
  • Uzgadnianie rozrachunków, bieżąca kontrola sald kont księgi głównej
  • Sporządzanie raportów i analiz na potrzeby wewnętrzne
  • Udział w procesie zamknięcia miesiąca
  • Umiejętność analizy, weryfikacji i wyciągania wniosków z zestawień księgowych czy z zapisów na kontach (np. zapobieganie nieprawidłowościom, zminimalizowanie błędów na wczesnym etapie)
  • Wsparcie w sporządzaniu sprawozdań finansowych, statystycznych oraz deklaracji podatkowych
  • Współpraca z innymi działami spółki, z centralą w Belgii oraz z instytucjami zewnętrznymi

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe kierunkowe, preferowane kierunki finanse, rachunkowość, ekonomia
  • 1-2 lata doświadczenia w pracy w obszarze księgowości
  • Znajomość przepisów prawa podatkowego, Ustawy o Rachunkowości, VAT, CIT
  • Dobra znajomość języka angielskiego w mowie i piśmie
  • Znajomość pakietu MS Office (Word, Excel)
  • Znajomość obsługi systemów klasy ERP dodatkowym będzie atutem
  • Zdolność analitycznego myślenia, łączenia faktów i wyciągania wniosków
  • Dokładność, terminowość, uczciwość, samodzielność
  • Umiejętność pracy w zespole, otwartość, komunikatywność
  • Chęć pracy w dynamicznym, międzynarodowym środowisku