E-commerce i Digital Marketing Manager

KWI 12
Mazowieckie na stałe Magister
12.05.2019 Job-Nr: 9222766

Naszym klientem jest szybko rozwijająca się, innowacyjna firma, która jest liderem polskiego rynku żywności dietetycznej. Na chwilę obecną jej produkty są dostępne w 158 miastach. W skali roku firma dostarcza swoim klientom ponad milion gotowych dań.

Zakres obowiązków

  • Zapewnienie krótkiego i długoterminowego kierunku działań e-commerce i marketingu cyfrowego.
  • Ziększenie sprzedaży we wszystkich platformach e-commerce
  • Wspłtworzenie strategii e-commerce i jej skuteczne wdrożenie
  • Kontrolę realizacji wdrożonej strategii oraz ocena efektywności w odniesieniu do wyników sprzedaży,
  • Współudział w opracowywaniu Opracowywanie budżetu i odpowiedzialność za wynik finansowy procesów marketingu i sprzedaży
  • Optymalizację procesów biznesowych w obszarze swoich odpowiedzialności
  • Przygotowywanie cyklicznych analiz i raportów sprzedaży oraz działań marketingowych
  • Analizę rynku i trendów w obszarze sprzedaży e-commerce
  • Bieżące raportowanie Zarządowi Firmy
  • Monitorowanie działań konkurencji, analiza trendów rynkowych i proponowanie na ich podstawie działań sprzedażowych i marketingowych
  • Budowanie atrakcyjnego wizerunku firmy w kontaktach zewnętrznych

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe w zakresie marketingu technologicznego, zarządzania, sprzedaży lub pokrewne
  • Min. 8 lat doświadczenia o podobnym zakresie obowiązków
  • Doświadczenie w tworzeniu i implementacji strategii sprzedaży oraz marketingu produktów online
  • Bardzo dobrą znajomość branży e-commerce i marketingu internetowego
  • Silne nastawianie na realizację celów
  • Otwartość i kreatywność w działaniu
  • Znajomość mechanizmów SEO/SEM oraz Social Media
  • Praktyczną umiejętność wykorzystania narzędzi wspierających sprzedaż i analitykę e-commerce
  • Znajomość języka angielskiego na poziomie B2/C1, mile widziana znajomość języka niemieckiego