Specjalista ds. zakupów i transportu

Iga Koch
osoba kontaktowa
Iga Koch
MAJ 31
Dolnośląskie na stałe Inżynier/Licencjat
30.06.2021 108145076

Obecnie, dla naszego Klienta lidera w dziedzine produkcji materiałów stosowanych w ekologicznym transporcie i recyklingu, poszukujemy Kandydata na stanowisko: Koordynator ds. planowania materiałowego.

Co oferujemy

Dążymy do wytyczania nowych kierunków, nie tylko dla naszych klientów, lecz także dla naszych pracowników. Właśnie dlatego mamy na celu stworzenie środowiska opartego na współpracy – takiego, w którym każdy z nas może odnieść sukces. Chcemy tworzyć kulturę wspierającą wymianę idei, rozwój kompetencji i ścieżek kariery. Nasza pozycja lidera oznacza także pewność, że będziemy doceniać Twój wkład m.in. poprzez konkurencyjne zarobki oraz pakiet benefitów. Mając takie możliwości, wyobraź sobie, co Ty możesz zrobić?

Zakres obowiązków

Zakup materiałów oraz usług spełniających kryteria kosztów, jakości i terminowości;

Monitorowanie trendów, strategii oraz dostawców na rynku;

Bieżąca analiza kosztów oraz podejmowanie działań mających na celu oszczędność dla firmy;

Negocjowanie umów, cen oraz warunków współpracy z dostawcami;

Efektywne budowanie relacji z dostawcami;

Zapewnienie zgodności działań z wartościami firmy, realizowaną polityką zakupową i procedurami, dotyczącymi procesu negocjacji i wyboru oraz oceny dostawców;

Poszukiwanie nowych dostawców na rynku i analiza ofert;

Tworzenie zapytań ofertowych;

Prowadzenie audytów i oceny dostawców mających na celu ich rozwój ;

Kontakt z dostawcami w celu rozwiązywania bieżących problemów dot. cen, jakości, dostaw, faktur;

Zarządzanie reklamacjami;

Przegląd i ocena rocznych kontraktów/ umów cenowych ze wszystkimi dostawcami, w tym firmami transportowymi;

Kontrola kosztów transportu oraz przygotowywanie raportów;

Wykonywanie codziennych zadań transportowych, zapewnienie zgodności informacji i dokumentacji w celu zapewnienia terminowości dostaw towarów i usług;

Dostarczanie potrzebnych informacji do okresowych deklaracji statystycznych;

Dokonywanie odpraw celnych (import/export) we współpracy z dedykowanymi pośrednikami.

Wymagania

Wykształcenie wyższe – kierunek studiów związany z Logistyką/ Transportem/Zarzadzaniem Zakupami;

Min. 2+ doświadczenia w logistyce zakupów, transportu lub podobnym obszarze;

Dobra praktyczna wiedza z obszaru zakupów pod kątem prawnym i finansowym, technik negocjacji, analizy rynku oraz kosztów;

Udokumentowane doświadczenie we współpracy z dostawcami;

Dobra znajomość obsługi systemu SAP (SRM, TMS jako dodatkowy atut);

Dobra znajomość pakietu MS Office (stopień zaawansowany: MS Excel, Power Point, narzędzia projektowe);

Dobra znajomość metod produkcji i wymagań jakościowych w branży automotive;

Bardzo dobra znajomość języka angielskiego;

Znajomość zasad Lean oraz narzędzi do rozwiązywania problemów.