Specjalista/ka ds. zarządzania roszczeniami

Martyna Mendyka
CZE 22
Wielkopolskie na stałe Inżynier/Licencjat
22.07.2020 106510801

Naszym klientem jest wiodąca firma budowlana z kapitałem zagranicznym. Firma realizuje w Polsce od lat duże projekty infrastruktury w zakresie budowy dróg i mostów oraz projekty miejskie.

Zakres obowiązków

  • Analiza dokumentacji kontraktowej, ocena rozbieżności pomiędzy zobowiązaniami umownymi a wymaganiami zamawiającego w trakcie realizacji projektu,
  • Przygotowanie roszczeń i pism zgodnie z zapisami kontraktu (w standardzie FIDIC i KC) - również w zakresie współpracy z podwykonawcami lub dostawcami,
  • Weryfikowanie podstaw spraw roszczeniowych wraz z ich odpowiednim udokumentowaniem,
  • Współpraca z zespołem projektowym w zakresie określenia wpływu roszczeń na koszty i czas realizacji projektu,
  • Prowadzenie negocjacji i uzgodnień kontraktowych z zamawiającymi i podwykonawcami, przygotowanie projektów zmian do kontraktów i umów,
  • Raportowanie kierownictwu Spółki zagadnień związanych z roszczeniami i ich wpływem na realizację projektu,
  • Organizacja i uczestnictwo w spotkaniach dotyczących roszczeń.

Wymagania

  • Wykształcenie wyższe o kierunku prawo / administracja lub wyższe techniczne – preferowane kierunki budowlane (z uwzględnieniem doświadczenia zawodowego w zakresie roszczeń),
  • Minimum 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku,
  • Znajomość standardów kontraktowych (FIDIC),
  • Doświadczenie w zakresie zarządzania dokumentacją kontraktu budowlanego,
  • Znajomość oraz umiejętność praktycznej interpretacji przepisów budowlanych,
  • Umiejętność rozwiązywania złożonych problemów kontraktowych,
  • Biegła znajomość języka angielskiego.