Kupiec strategiczny - globalny (Poznań)

Monika Rodziewicz
GRU 04
Wielkopolskie na stałe Inżynier/Licencjat
03.01.2020 100250479

Nasz Klient to międzynarodowa grupa przedsiębiorstw produkcyjnych, lidera w produkcji wysoce zaawansowanych technologicznie podzespołów do sprzętu AGD. W Polsce zatrudniamy łącznie ponad 1000 osób.

Aktualnie w ramach rozwoju struktur centralnych poszukujemy kandydata na stanowisko: Kupiec strategiczny - globalny.

Oferujemy:

  • rozwojowe stanowisko, pracę w międzynarodowym środowisku,
  • motywacyjny system wynagradzania,
  • stabilne zatrudnienie,
  • opiekę medyczną w wiodącej sieci klinik.

Zakres obowiązków

  • analizowanie rynku i poszukiwanie nowych dostawców z uwzględnieniem strategicznych celów Grupy i wytycznych klientów,
  • kwalifikowanie nowych dostawców,
  • utrzymywanie i rozwój kontaktów z dostawcami,
  • negocjowanie i re – negocjowanie umów, cen i warunków współpracy,
  • efektywne zarządzanie procesem zakupowym i dostawcami,
  • optymalizacja procesów w oparciu o nowoczesne narzędzia i metody zarządzania zakupami,
  • ścisła współpraca z Centralnym Działem Zakupów w Niemczech a także z innymi Kupcami w ramach Grupy , transfer wiedzy i umiejętności, realizowanie celów strategicznych Grupy związanych z zakupami,
  • monitorowanie trendów zakupowych w branży AGD i branżach pokrewnych,
  • udział w targach, konferencjach i innych imprezach tematycznych.

Wymagania

  • minimum 3 letnie doświadczenie na stanowisku samodzielnego specjalisty, kupca globalnego lub strategicznego lub managera Działu Zakupów – warunek niezbędny,
  • znajomość branży AGD, szczególnie rynku materiałów do produkcji wiązek (kable, kostki, materiały opakowaniowe, itp.),
  • wykształcenie wyższe kierunkowe: ekonomia, handel zagraniczny, zarządzanie zakupami, logistyka etc.,
  • znajomość języka angielskiego na poziomie C1/C2,
  • bardzo wysoko rozwinięte kompetencje negocjacyjne i analityczne,
  • doświadczenie w koordynowaniu projektów zakupowych,
  • silna motywacja do osiągania strategicznych celów firmy,
  • biegła znajomość pakietu MS Office szczególnie biegła znajomość Excell-a i systemów bazodanowych,
  • znajomość obsługi systemu SAP mile widziana,
  • wysokie kompetencje interpersonalne oraz kultura biznesowa, interdyscyplinarność,
  • umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy własnej, ustalania priorytetów, elastyczność w działaniu,
  • gotowość do podróży służbowych w kraju i zagranicą (czynne prawo jazdy).