Koordynator działu księgowości (Wrocław)

LIP 25
Dolnośląskie na stałe Magister
25.08.2019 100246006

Obecnie dla naszego Klienta poszukujemy kandydatów na stanowisko: Koordynator działu księgowości.

Oferujemy:

  • pracę pełną wyzwań w firmie będącej liderem na rynku dystrybucji leków;
  • stabilne zatrudnienie w ramach umowy o pracę;
  • możliwość rozwoju zawodowego poprzez sprawczość oraz pracę na samodzielnym stanowisku;
  • pozytywną atmosferę pracy w zgranym zespole doświadczonych specjalistów;
  • koszyk benefitów, m.in.: karty sportowe, zajęcia z trenerem biegowym, spotkania integracyjne, prywatną opiekę medyczną oraz ubezpieczenie grupowe i lekowe.

Zakres obowiązków

  • sporządzanie sprawozdań finansowych Spółki według ustawy o rachunkowości;
  • zarządzanie kilkuosobowym zespołem;
  • formułowanie zasad rachunkowości oraz weryfikacja księgowań;
  • budowanie procesów księgowych i odpowiedzialność za realizację polityki rachunkowości Spółki
  • współpraca z jednostkami w obszarze obsługi finansowo-księgowej oraz kontrola poprawności otrzymywanych danych;
  • tworzenie raportów w oparciu o dane z systemów księgowo-finansowych;
  • aktywny udział w usprawnianiu procesów biznesowych Spółki.

Wymagania

  • wykształcenie wyższe – preferowane kierunki: finanse, rachunkowość, controlling, księgowość;
  • 3 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze rachunkowości, sprawozdawczości finansowej;
  • wiedza z zakresu prawa podatkowego, ustawy o rachunkowości i cen transferowych poparta praktyką zawodową;
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office w szczególności programu MS Excel;
  • umiejętność analitycznego myślenia;
  • zaangażowanie w powierzone obowiązki;
  • sumienność, dobra organizacja pracy własnej oraz podległego zespołu;
  • wysoki poziom umiejętności interpersonalnych;
  • znajomość MSR i MSSF – będzie dodatkowym atutem.