Księgowy / Analityk (Łódź)

Zuzanna Kabelska
MAJ 04
Łódzkie na stałe Inżynier/Licencjat
03.06.2021 108140399

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy doradczo-szkoleniowej, która działa na polskim rynku od kilkunastu lat, poszukujemy obecnie osoby doświadczonej w obszarze księgowości.

KSIĘGOWY / ANALITYK

Miejsce pracy: Łódź

Zakres obowiązków

  • Przegląd dokumentów kosztowych i sprzedażowych wg centr kosztowych
  • Tworzenie partii płatności dla zatwierdzonych faktur
  • Weryfikacja poprawności zaksięgowanych faktur dostarczonych przez zewnętrznego dostawcę usług księgowych
  • Wspieranie zespołu finansowego w zakresie przeglądu faktur sprzedaży
  • Wspieranie specjalisty ds. administracji w odzyskiwaniu zaległych długów (gdy jest to wymagane)
  • Współpraca w planowaniu przepływu środków pieniężnych i tworzeniu miesięcznych planów przepływu środków pieniężnych
  • Nadzór nad platformą nettingu między spółkami powiązanymi
  • Uzgadnianie sprzedaży pomiędzy systemem middle office, zewnętrznym dostawcą usług księgowych i wewnętrznym „Raportem Sprzedaży”
  • Tworzenie i utrzymywanie „pliku kontrolnego” między zewnętrznym dostawcą usług księgowych i wewnętrznym oprogramowaniem sprawozdawczym, JDE
  • Wgrywanie miesięcznych wyników do JDE
  • Sprawdzanie listy płac
  • Przygotowywanie na rzecz grupy miesięcznych rozliczeń między spółkami
  • Przegląd danych z księgi głównej oraz obliczeń podatku dochodowego oraz VAT otrzymanych od zewnętrznego dostawcy usług księgowych
  • Inne ogólne obowiązki zgodnie z wymaganiami firmy

Wymagania

  • Tytuł licencjata lub kwalifikacje zawodowe w zakresie rachunkowości, finansów lub podobnych dziedzin
  • 2-3 lata doświadczenia w księgowości
  • Zorganizowane, metodyczne i proaktywne podejście do pracy i wykonywania obowiązków
  • Dobra znajomość programu Excel (wyszukiwanie pionowe i tabele przestawne)
  • Dobra znajomość polskich ogólnie przyjętych zasad rachunkowości GAAP (znajomość amerykańskich zasad USGAAP będzie dodatkowym atutem)
  • Dobra znajomość języka angielskiego (min. B2)
  • Dokładność i skrupulatność
  • Bardzo dobra organizacja czasu pracy

OFERTA

  • Stabilne zatrudnienie, umowa o pracę na pełen etat
  • Elastyczne godziny pracy, możliwość częściowej pracy zdalnej
  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie
  • Wynagrodzenie podstawowe + premia roczna
  • Przyjazne środowisko pracy i wsparcie w okresie wdrożeniowym