Specjalista ds. audytu IT

Zuzanna Kabelska
STY 14
Dolnośląskie na stałe Inżynier/Licencjat
13.02.2021 108135001

Dla naszego klienta, instytucji finansowej we Wrocławiu, poszukujemy aktualnie doświadczonego Audytora, który posiada praktykę w przeprowadzaniu audytów w obszarze IT i bezpieczeństwa.

SPECJALISTA DS. AUDYTU IT

Miejsce pracy: Wrocław

Zakres obowiązków

  • Zapewnienie prawidłowego wykonywania czynności audytorskich, głównie o obszarze IT i bezpieczeństwa
  • Przeprowadzanie samodzielnie lub zespołowo, audytu w zakresie przestrzegania reguł (wewnętrznych i zewnętrznych), bezpieczeństwa procesów ze szczególnym uwzględnieniem obszarów IT (w celu zminimalizowania ryzyka kredytowego, finansowego, compliance i ryzyk operacyjnych)
  • Dokonywanie kontroli specjalnych lub postępowań wyjaśniających, przeprowadzanych na zlecenie zarządu lub w związku z podejrzeniem fraudów
  • Przygotowywanie raportów z audytów w jęz. angielskim, głównie z obszarów IT i bezpieczeństwa we współpracy z innymi pracownikami departamentu i/lub przełożonymi
  • Ewidencjonowanie czynności audytorskich i ich rezultatów w wersji papierowej lub elektronicznej lub aplikacji audytorskiej (MyAudit) oraz dokumentowanie i archiwizowanie ustaleń i wyników zrealizowanych misji zgodnie z przyjętymi standardami
  • Ocenianie mechanizmów kontrolnych oraz procedur zarządzania ryzykiem IT z punktu widzenia ich adekwatności, efektywności i skuteczności
  • Wskazywanie i ocenianie istniejących w działalności firmy ryzyk oraz proponowanie działań prowadzących do lepszej kontroli i zarządzania nimi
  • Zbieranie i przygotowywanie informacji niezbędnych do wprowadzenia zmian w obowiązujących lub nowych/ modyfikowanych regulacjach wewnętrznych, szczególnie w obszarze IT
  • Opracowywanie narzędzi informatycznych do analizy danych

Wymagania

  • Min. 2 lata doświadczenia w zakresie wewnętrznego / zewnętrznego audytu IT, ogólnych kontroli IT (ITGC), bezpieczeństwa IT, kontroli aplikacji IT (ITAC), ogólnych kontroli komputerowych (GCC)
  • Doświadczenie w audytowaniu konfiguracji systemów
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu audytu ogólnych kontroli IT w różnych aplikacjach, sieciach, systemach operacyjnych (OS) i bazach danych
  • Doświadczenie w zakresie cyberbezpieczeństwa lub przeglądów infrastruktury dla różnych systemów operacyjnych i baz danych
  • Umiejętność zarządzania projektami oraz posiadanie certyfikatów CISA, CISSP, CISM, ITIL, CIA – mile widziane
  • Dobre zrozumienie funkcji i operacji biznesowych
  • Uważność i dbałość o szczegóły
  • Doskonałe umiejętności interpersonalne
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego

OFERTA

  • Stabilne zatrudnienie w renomowanej firmie na rynku na podstawie umowy o pracę
  • Wsparcie szkoleniowe w rozwoju kompetencji
  • Przyjazna atmosfera pracy
  • Pakiet dodatkowych benefitów, m.in. prywatna opieka medyczna, karta sportowa, pakiet ubezpieczeń grupowych, dofinansowanie do okularów, wyjazdy integracyjne