Starszy Księgowy / Łódź

Zuzanna Kabelska
MAR 25
Łódzkie na stałe Inżynier/Licencjat
24.04.2021 108140399

Dla naszego Klienta, międzynarodowej firmy doradczo-szkoleniowej, która działa na polskim rynku od kilkunastu lat, poszukujemy obecnie osoby doświadczonej w obszarze księgowości.

STARSZY KSIĘGOWY

Miejsce pracy: Łódź

Zakres obowiązków

  • Gromadzenie/drukowanie faktur zakupowych i zatwierdzanie ich zgodnie z MAT (Management Authorization Table)
  • Przegląd wniosków pracowników o zwrot kosztów i wyciągów z kart kredytowych przy jednoczesnym zapewnianiu zgodności z polityką wydatków
  • Zapewnianie kodowania faktur, alokacji centrów kosztów i opisów dla zewnętrznego dostawcy usług księgowych
  • Weryfikacja poprawności zaksięgowanych faktur dostarczonych przez zewnętrznego dostawcę usług księgowych
  • Wspieranie kierownika finansowego w zakresie przeglądu faktur sprzedaży
  • Tworzenie rezerwy na wierzytelności nieściągalne
  • Współpraca z zewnętrznym dostawcą usług księgowych w celu zapewnienia, że transakcje bankowe są aktualizowane w odpowiednim czasie
  • Planowanie przepływu środków pieniężnych i przekazywanie miesięcznych planów przepływu środków pieniężnych dla celów konsolidacji
  • Uzgadnianie sprzedaży pomiędzy systemem middle office, zewnętrznym dostawcą usług księgowych i wewnętrznym „Raportem Sprzedaży”
  • Tworzenie i utrzymywanie „pliku kontrolnego” między zewnętrznym dostawcą usług księgowych i wewnętrznym oprogramowaniem sprawozdawczym
  • Zbieranie danych do listy płac, a następnie przesyłanie ich do biura płac
  • Przygotowywanie na rzecz grupy miesięcznych rozliczeń między spółkami
  • Przegląd obliczeń podatku dochodowego od osób fizycznych i płatności miesięcznych zobowiązań z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych i podatku VAT

Wymagania

  • Tytuł licencjata lub kwalifikacje zawodowe w zakresie rachunkowości, finansów lub podobnych dziedzin
  • 2-3 lata doświadczenia w księgowości
  • Zorganizowane, metodyczne i proaktywne podejście do pracy i wykonywania obowiązków
  • Dobra znajomość programu Excel (wyszukiwanie pionowe i tabele przestawne)
  • Dobra znajomość polskich ogólnie przyjętych zasad rachunkowości GAAP (znajomość amerykańskich zasad USGAAP będzie dodatkowym atutem)
  • Dobra znajomość języka angielskiego (min. B2)
  • Dokładność i skrupulatność
  • Bardzo dobra organizacja czasu pracy

OFERTA

  • Stabilne zatrudnienie, umowa o pracę na pełen etat
  • Elastyczne godziny pracy, możliwość częściowej pracy zdalnej
  • Możliwość rozwoju zawodowego w międzynarodowej firmie
  • Wynagrodzenie podstawowe + premia roczna
  • Przyjazne środowisko pracy i wsparcie w okresie wdrożeniowym