Inżynier Procesu - Projektant

Magdalena Szubzda
LIS 06
Dolnośląskie na stałe Inżynier/Licencjat
06.12.2019 100269390

Obecnie, dla naszego Klienta, firmy inżynieryjno – projektowej, poszukujemy Kandydata na stanowisko:

Oferujemy:

  • Prywatna opieka medyczna,
  • Premie – uzależnione od wyników pracownika i firmy.

Zakres obowiązków

  • Projektowanie procesowe instalacji produkcyjnych w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym i lekkiej chemii gospodarczej,
  • Opracowanie dokumentacji procesowej obejmującej m.in. schematy procesowe, schematy P&ID, schematy blokowe i przepływowe,
  • Opracowanie schematów przygotowania i zasilania mediów procesowych takich jak woda grzewcza, woda chłodnicza, para i kondensat, sprężone powietrze,
  • Integracja mechaniczna i procesowa urządzeń produkcyjnych,
  • Modelowanie 3d instalacji produkcyjnych w AutoCAD,
  • Definiowanie funkcjonowania nowoprojektowanych instalacji produkcyjnych,
  • Prowadzenie dyskusji inżynierskich w celu opracowania i zdefiniowania wymagań użytkownika,
  • Specyfikacja i dobór komponentów procesowych typu zawory, pompy, aparatura kontrolno-pomiarowa itp.,,
  • Specyfikacja głównych urządzeń produkcyjnych takich jak zbiorniki, mieszalniki, wymienniki ciepła itp.,
  • Koordynacja z branżami architektoniczną, budowlaną, instalacji budynkowych, elektryczną i sterowania.,
  • Koordynacja procesowa z wymaganiami formalno-prawnymi obejmującymi m.in. dyrektywy ATEX i CE, UDT, GMP itp.,
  • Udział w dyskusjach technicznych i spotkaniach z klientami i kontrahentami biorącymi udział w projekcie,
  • Nadzór i zarządzanie realizacją projektu w fabrykach inwestorów,
  • Zarządzanie uruchomieniami i próbami produkcyjnymi,
  • Zarządzanie zakresem procesowym projektu,
  • Projektowanie koncepcyjne, ofertowe i wykonawcze w zakresie procesowym,
  • Kierowanie zespołem młodszych projektantów,
  • Zarządzanie koordynacją międzybranżową na poszczególnych etapach projektowania,
  • Wsparcie inwestorów w zarządzaniu zakresem, harmonogramem i budżetem.

Wymagania

  • Dobra znajomość angielskiego w mowie i piśmie,
  • Dobra znajomość AutoCada w 2d i 3d,
  • Gotowość do podróży służbowych,
  • Prawo jazdy,
  • Co najmniej 2-lata doświadczenia na podobnym stanowisku,
  • Wykształcenie inżynieria chemiczna i procesowa, technologia chemiczna, energetyka, mechatronika, mechanika lub pokrewne.