IT Administrator/DevOps

Alicja Laube
MAJ 19
Dolnośląskie na czas określony Inżynier/Licencjat
18.06.2021 108140840

Naszym klientem jest wiodący producent oprogramowania do zarządzania flotą samochodów (fleet management/ car sharing). W siedzibie firmy w Berlinie zatrudnionych jest ponad 70 inżynierów, którzy stale rozwijają nowe funkcje.

Zakres obowiązków

Odpowiadasz za wszystkie serwery w obszarze produktu i koordynujesz współpracę z zewnętrznymi dostawcami usług

Zapewniasz wdrażania dla naszych środowisk

Pracujesz elastycznie i ramię w ramię z zespołami programistów

Pilnujesz konfiguracji systemu, konfiguracji serwerów, aktualizacji usług i analizy logów

Optymalizujesz i unowocześniasz nasze środowisko IT

Aktywnie przeprowadzasz konserwację i stale rozszerzasz istniejący monitoring

Zapewniasz dostępność naszych aplikacji

Wymagania

  • Kilkuletnie doświadczenie w zakresie administrowania systemami
  • Obsługa Linux / Unix i Windows (np. Tworzenie skryptów bash)
  • Doświadczenie w administrowaniu oprogramowaniem infrastruktury, takim jak Jenkins, Git, Nexus i SonarQube
  • Doświadczenie z Amazon AWS i konfiguracjami serwerów internetowych (np.NGINX)
  • Znajomość stosu sieciowego (DNS, firewall, NAT, VPN, TCP / IP itp.)
  • Doświadczenie z ciągłą integracją / ciągłym wdrażaniem
  • Doświadczenia z wirtualizacją (Docker, VMWare) i obsługą relacyjnych baz danych (MSSQL)
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość języka niemieckiego przynajmniej B1/A2 (chęć nauki)