Senior QA Engineer (Python)

Monika Joniec
WRZ 30
Dolnośląskie na czas określony Inżynier/Licencjat
30.10.2021 108153058

Obecnie dla naszego klienta, działającego w branży IoT, poszukujemy doświadczonego QA Engineer. W tej roli skupisz się głównie na definiowaniu ogólnych strategii automatyzacji testów, opracowywaniu frameworków testowych, ustalaniu wytycznych do budowania testów automatycznych w ramach testowych. Dodatkowo będziesz odgrywać kluczową rolę w budowaniu infrastruktury testowej.

Zakres obowiązków

  • Opracowanie strategii automatyzacji, wydajności i implementacja Agile dla zespołów inżynierów jakości oprogramowania i programistów.
  • Opracowanie i utrzymywanie zrównoważonych ram automatyzacji testów przy użyciu otwartych źródeł, takich jak Git, Jenkins, Mocha, TestRail.
  • Odpowiedzialność za architekturę, projektowanie, rozwój i utrzymanie frameworka do automatyzacji przedsiębiorstwa i testowania wydajności.
  • Prowadzenie PoC w zakresie najnowszych technologii testowych i narzędzi automatyzacji.
  • Zapewnianie wiedzy technicznej na temat architektury systemu.
  • Wspieranie i rekomendacja optymalnej strategii testowania dla różnych produktów i aplikacji.
  • Pełnienie roli mentora dla zasobów QA, a także zapewnia szkolenia dla zasobów QA w zakresie strategii, standardów, narzędzi i procesów testowania.
  • Uczestniczenie w planowaniu projektów automatyzacji i testowania wydajności.

Wymagania

  • 7 lat doświadczenia w QA Automation i projektowaniu frameworków.
  • 3 lata doświadczenia w testowaniu protokołu sieciowego i bezpieczeństwa sieci oraz rozwoju automatyzacji.
  • 2 lata doświadczenia we wdrażaniu i utrzymywaniu struktury CI, w tym promocji kodu w oparciu o pozytywne wyniki zwiększania zakresu i głębokości pakietów testów pokrycia i złożoności.
  • Doświadczenie w konfigurowaniu potoków CI/CD.
  • Silne, praktyczne doświadczenie z wiodącymi w branży narzędziami testowymi, takimi jak wirtualizacja VMWare, wirtualizacja usług, JMeter i LoadRunner.
  • Solidna znajomość Python 3 (ekspert), Pytest, YAML, JSON, SQL, Java.
  • Znajomość urządzeń IoT i protokołów przesyłania wiadomości, a także solidne zrozumienie podstaw systemu operacyjnego Linux.